Pierwsze skojarzenia z narciarstwem to niewątpliwie dobra zabawa, poczucie wolności, a przy tym masa emocji i adrenaliny. Planując wyjazd na narty należy jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie, gdyż jak wiadomo wypadki się zdarzają, a te narciarskie mogą być niebezpieczne. O bezpieczeństwie na stoku słyszymy dość często jednak w dalszym ciągu ten temat bywa lekceważony i nie poświęcamy mu dużej uwagi. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo małego narciarza na stoku zależy od jego rodziców i innych narciarzy. Dlatego zachowajmy zdrowy rozsądek i reagujemy gdy innym go brakuje. W tym poradniku skupimy się przede wszystkim na ochronie ciała,  postaramy się przedstawić jak odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo swoje i dzieci, przekonać jak ważna jest odpowiednia ochrona oraz jakie ochraniacze wybrać dla dziecka.

Popularnym jest przekonanie, że wystarczy odpowiedni kask narciarski by zapewnić ochronę podczas jazdy na nartach. Kask faktycznie jest podstawowym i najważniejszym elementem wyposażenia, należy jednak również pamiętać o ochronie innych istotnych części ciała.

POC - ochrona dziecka na stoku - kamizelka, gogle, kask

Żółw narciarski zapewni ochronę pleców Twojego dziecka

Specyfika kolizji i wypadków narciarskich naraża plecy, a w szczególności kręgosłup narciarza na stłuczenia. Aby jak najlepiej zadbać o jego ochronę stworzono narciarskie ochraniacze na plecy potocznie nazywane żółwiami narciarskimi. Kamizelki wyposażone w innowacyjny, ergonomiczny materiał chroniący całą długość pleców od szyi po kość ogonową, który znakomicie amortyzuje i absorbuje siłę nawet bardzo mocnych uderzeń. Ponadto materiał ochronny zastosowany w narciarskich ochraniaczach na plecy jest bardzo plastyczny - doskonale dopasowuje się do krzywizny kręgosłupa i momentalnie twardnieje w momencie zderzenia. Zapewnia to pełną swobodę ruchów oraz wygodę jednocześnie całkowicie zabezpieczając plecy i kręgosłup. Jest również bardzo lekki i przewiewny nie ciążąc narciarzowi podczas szusowania na stoku. Należy pamiętać, że narciarskie ochraniacze na plecy nie są przeznaczone tylko dla zaawansowanych narciarzy uprawiających freestyle czy zawodowców startujących w slalomie i gigancie. Żółw jest tak samo potrzebny każdemu fanowi narciarstwa, zarówno najmłodszym początkującym narciarzom jak i doświadczonym zawodnikom. Żółwie doskonale sprawdzą się także podczas uprawiania wielu innych sportów i aktywności. Zimą będą nas chronić podczas jazdy na łyżwach, snowboardzie czy jazdy na sankach, a w sezonie letnim ochraniacze można stosować chociażby podczas jazdy na rowerze. W naszej ofercie znajdziesz dziecięce i juniorskie żółwie narciarskie firm POC oraz Rossignol.

Ciepłe i wygodne rękawice narciarskie

Mówiąc o ochronie i bezpieczeństwie trzeba wspomnieć o rękawicach narciarskich. Ciepłe, porządnie wykonane rękawice to niezbędne wyposażenie każdego narciarza. Są szczególnie przydatne dla najmłodszych adeptów białego szaleństwa, gdyż początki nauki to wiele wywrotek, a pierwszym punktem podparcia są właśnie dłonie. Rękawice narciarskie powinny być przede wszystkim ciepłe, ale również zabezpieczać przed uderzeniami cząstek lodu czy śniegu. Protektory w rękawicach narciarskich są szczególnie ważne dla zaawansowanych narciarzy, szczególnie zawodników, którzy jeżdżą na tyczkach. Zabezpieczają one przed uderzeniami w bramkę podczas jej mijania. Rękawice marki Reusch oraz POC, które znajdziesz w naszym sklepie to najwyższej jakości produkty gwarantujące perfekcyjną ochronę, ciepło oraz wygodę.

Ochraniacze dla zawodników

Dla narciarzy jeżdżących tyczkach przewidziane są dodatkowe zabezpieczenia. Jazda zawodnicza cechuje się dużą prędkością za czym idzie większe ryzyko wypadków. Ponadto przy atakowaniu bramki narciarze narażeni są na jej odbicie więc muszą zabezpieczyć najbardziej narażone na stłuczenia miejsca. Ochraniacze na golenie, przedramiona czy tzw. gardy do kasków oraz kijów narciarskich doskonale amortyzują uderzenia dodatkowo zabezpieczając zawodnika. Wszystkie te zawodnicze ochraniacze narciarskie dla juniorów znajdziesz w naszej ofercie. Protektory narciarskie wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów, umożliwiające doskonałe dopasowanie zapewnią maksimum bezpieczeństwa nawet najbardziej agresywnie jeżdżącym zawodnikom.

Czytaj także ...

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania