Podczas wyjazdu na narty należy być odpowiednio wyposażonym, aby nie zepsuć sobie zabawy brakiem czegoś ważnego lub niedopasowaniem. Oprócz podstawowych  rzeczy takich jak narty czy strój, warto zaopatrzyć się w plecak narciarski. Plecak jest nie tylko bardzo praktyczny, ale również może spełniać funkcję organizera podczas pakowania się na wyprawę.

Na rynku jest mnóstwo różnych modeli, krojów oraz wzorów plecaków. Wybór odpowiedniego plecaka narciarskiego może okazać się zatem dużym problemem przez wzgląd na ilość czynników, które należy wziąć pod uwagę. Mogą nasuwać się różne pytania, m.in.: jak duży plecak wybrać? Ile powinien mieć kieszeni? Jak powinien być wykonany? Na te oraz inne wątpliwości i pytania odpowiemy w tym poradniku o doborze plecaka narciarskiego. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie plecaka narciarskiego?

Na samym początku warto dopasować plecak do swojego wzrostu (zwłaszcza jeśli wybieramy plecak dla dziecka) Plecak narciarski nie może być zbyt długi, ponieważ będzie przeszkadzał oraz krępował ruchy – nie powinien sięgać dalej niż do pośladków. W przeciwnym wypadku plecak narciarski będzie się obijał i przeszkadzał w poruszaniu się. W naszym sklepie internetowym każdy z plecaków ma podane wymiary, aby dokładnie dopasować go do swojego wzrostu. Wielkość plecaka jest również uzależniona od jego pojemności - im większa pojemność, tym większy jest plecak.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest liczba komór. Jedne plecaki będą proste i będą mieć jedną komorę, inne mogą mieć ich kilka – na każdą część wyposażenia osobną. Jeśli plecak ma jedną kieszeń, to wtedy cały sprzęt jest do niej wrzucany i jest ryzyko porysowania się; ewentualnie jest też problem jeśli chce się wyciągnąć rzeczy która jest na samym dole. Dlatego ważnym jest,  aby przemyśleć przed zakupem czego konkretnie oczekujemy od plecaka narciarskiego oraz co będziemy w nim przechowywać. Jednak zdecydowana większość plecaków posiada przynajmniej kilka kieszeni – oddzielną na buty narciarskie, na kask oraz mniejszą na drobne rzeczy np.

Bardzo ważną rzeczą jest również wygoda. Warto sprawdzić czy tył plecaka i szelki są wykonane z miękkiej gąbki, co znacząco zwiększy komfort użytkowania plecaka niwelując ryzyko uczucia nieprzyjemnego uciskania i uwierania. Przydatnym atrybutem są również wsporniki na biodra, ponieważ pozwalają rozłożyć ciężar plecaka i odciążyć ramiona oraz plecy a także paski na wysokości piersi, które ustabilizują plecak i zapobiegną jego przemieszczaniu się podczas jazdy. Istotna jest także wodoodporność plecaka, gdyż podczas wypraw narciarskich nieraz zdarzy się pokryć plecak śniegiem.

Dlaczego warto kupić plecak narciarski?

Plecak narciarski jest bardzo przydatnym dodatkiem. Pozwala na schowanie wszystkich niezbędnych rzeczy w jedno miejscu, co jest bardzo praktyczne oraz zaoszczędza czasu przy szukaniu. Zapobiega również przypadkowemu zgubieniu rzeczy, które są do niego schowane. Również bardzo ważną funkcją plecaka jest ochrona sprzętu podczas transportu. Sprzęt narciarski nie ulegnie uszkodzeniu czy zarysowaniu lub nawet pobrudzeniu będąc odpowiednio spakowany w plecaku. Dlatego właśnie plecak narciarski jest niezbędnym przedmiotem podczas wycieczek narciarskich a także podczas dziecięcych obozów narciarskich, gdzie bardzo ważnym jest kompaktowe spakowania całego potrzebnego sprzętu.

Czytaj także ...

Related products

Plecak narciarski Lange RACER BAG 95L
  • -20%
Dostępny
Plecaki narciarskie

Plecak narciarski Lange RACER BAG Blue/Orange 95L

Lange
LANGE-LKIB102
672,00 zł 840,00 zł
Lange Racer Bag to wytrzymały oraz pojemny plecak z komorami na buty narciarskie i dodatkowy sprzęt. Wykonany jest z poliestru 600D oraz wzmocniony powłoką PVC. Cechami charakterystycznymi są: wewnętrzna kieszeń na kask i gogle, dwie kieszenie po bokach na buty narciarskie, duża komora główna na dodatkowy sprzęt lub ubrania, która jest otwierana z przodu,...

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania