Łyżwy to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych, który uprawiać może każdy. Najlepiej naukę zacząć już od najmłodszych lat, bo daje to nie tylko mnóstwo zabawy dzieciakom, a także rozwija ich równowagę i koordynację. Wybór pierwszych łyżew dla malucha jest bardzo istotny, gdyż powinny być one ciepłe, wygodne i odpowiednio dopasowane. Najlepiej oczywiście żeby starczyły na dłużej niż jeden sezon. Modelem, które spełnia te wszystkie wytyczne są łyżwy dla dzieci K2 Marlee/Raider Beam. W tym tekście postaramy się wskazać dlaczego ten model jest jednym z najlepszych dla młodych łyżwiarzy i dzięki dopracowanej pod każdym względem konstrukcji stanowi idealny wybór łyżew dla dzieci.

Innowacyjny materiał Thinsulate™

Wygodny i dobrze dopasowany but jest niezwykle istotnym elementem łyżwy. Jak wiadomo na łyżwach jeździć można zarówno na lodowiskach krytych jak i otwartych, które stają się coraz bardziej popularne. Szczególnie podczas jazdy na zewnątrz istotne jest, aby but był ciepły i wodoodporny. Firma K2 tworząc łyżwy dla dzieci doskonale znając potrzeby stworzyła niezwykle innowacyjną membranę Thinsulate™ . Została stworzona z wysokiej klasy materiałów, które sprawiają, że jest w pełni wodoodporna, ciepła, a przy tym niezwykle cienka i lekka. Jest to całkowita nowość w dziecięcych łyżwach czyniąca je uniwersalnymi gdyż umożliwia jazdę i utrzymanie odpowiedniego komfortu cieplnego niezależnie od warunków.

5-cio rozmiarowa regulacja

Rodzice doskonale wiedzą, że ubranka, buty i wiele innych przedmiotów dla dzieci trzeba wymieniać co rok. Dzieciaki bardzo szybko rosną i to co było dobre rok temu teraz jest już za małe. Sprawa ma się podobnie z łyżwami. Wiele producentów daje możliwość regulacji rozmiaru 2, 3 czy 4 stopniowego, ale K2 podnosi poprzeczkę dając możliwość regulacji, aż o 5 rozmiarów! Rozwiązanie to zdecydowanie wydłuża przyjemność z jazdy sprawiając, że rolki mogą starczyć nawet na kilka lat. Ważne również, aby regulacja była skuteczna, wygodna i pewna. W przypadku łyżew dziecięcych K2 obsługuje się ją w zasadzie jednym guzikiem, który po wciśnięciu umożliwia przesunięcie przodu buta po specjalnej szynie do pożądanego rozmiaru. W miękkim wnętrzu buta zmiana jest komfort jest perfekcyjny, niezależnie od rozmiaru.

Niezawodne, wytrzymałe ostrze

Jak pisaliśmy but jest bardzo ważną częścią łyżwy lecz można ją tak nazwać dopiero, gdy ma płozę z ostrzem. Płoza w juniorskich modelach łyżew K2 jest zintegrowana z butem co jest dobrym rozwiązaniem dla początkujących, młodych łyżwiarzy gdyż zapewnia lepszą stabilność. Ostrze wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej dzięki czemu będzie służyć bez zarzutów przez cały okres użytkowania. Należy jednak pamiętać, iż łyżwy po zakupie należy naostrzyć, aby lepiej cięły lód poprawiając płynność jazdy i ułatwiając rozwijanie łyżwiarskich umiejętności.

Jazda w blasku świateł

Jest jeszcze jedna wyjątkowa cecha, która wyróżnia dziecięce K2 od wszystkich innych modeli – wbudowane lampeczki, które świecą w trzech różnych trybach. Dzieciaki uwielbiają błyskotki i lampeczki, uwielbiają też jazdę na łyżwach – to połączenie idealne. Diody umieszczone są na języku oraz przedzie butów i świecą światłem białym bądź niebieskim zależnie od modelu. Włączenie i zmiana trybów odbywa się za pomocą guzika, który znajduje się w łatwo dostępnym miejscu na górze języka.

Obserwuj nas i bądź na bieżąco @projektjunior

Czytaj także ...

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania