Żadne dziecko nie potrafi od razu śmigać szybko na nartach i każde musi przejść przez naukę a potem doszkalanie i doskonalenie swoich umiejętności. Pomożemy wyjaśnić, po czym można poznać które narty będą dla tych którzy dopiero zaczynają przygodę z białym szaleństwem oraz które będą dla doświadczonych narciarzy.

Narty dla początkujacych

Zaczniemy od nart dla początkujących narciarzy. Narty dla początkujących posiadają kompozytowy rdzeń, dzięki któremu są lekkie oraz miękkie. Taka konstrukcja pozwala na bezstresową jazdę bez używania dużej siły do skręcania. Nartki dla najmłodszych są przygotowane dla nauki jazdy aby uczynić jazdę na nartach o wiele łatwiejszą. Dla starszych dzieci, które chcą się uczyć jeździć, również musimy szukać nart o możliwie najmniejszym promieniu skrętu oraz małej twardości.

Narty dla doświadczonych narciarzy

Dla dzieci które już są bardziej zaawansowane, szukamy nart twardszych. Dobrym wyborem są już narty z rdzeniem drewnianym, które cechują się lepszym prowadzeniem (oczywiście pod warunkiem, że umiejętności narciarza są wystarczająco dobre) oraz większą wytrzymałością niż narty z rdzeniem kompozytowym.

Narty dla zawodników

Dla dzieci i juniorów, którzy jeżdżą na najwyższym poziomie i startują w zawodach przeznaczone są narty tzw komórkowe. Są to narty o dużej twardości zbudowane na drewnianym rdzeniu. Narty komórkowe/zawodnicze dzielą się na narty slalomowe oraz narty gigantowe. „Slalomki” cechują się dużym taliowaniem, co pomaga w wycinaniu krótkich skrętów. Dobiera się je w okolicach brody – nosa do wzrostu narciarza. „Gigantki” natomiast mają bardzo słabe taliowanie i duży promień skrętu. Narty gigantowe powinny być w okolicy wzrostu narciarza lub nawet wyższe dla dzieci jeżdżących na bardzo wysokim poziomie oraz cięższych.

Czytaj także ...

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania