Budowa oraz specyfika kasków narciarskich dla dzieci
Mówiąc o kasku narciarskim trzeba też znać podstawowe różnice wśród nich. W przypadku kasków dziecięcych wypada zwrócić uwagę na rozróżnienie na tzw. miękkie oraz twarde uszy. Kaski z pierwszej grupy charakteryzują się materiałowymi nausznikami, które bardzo często można odpiąć od skorupy w cieplejsze dni jak np. kaski Rossignol bądź Uvex. Takie kaski lepiej sprawdzą się u dzieci, które dopiero zaczynają bądź jeżdżą jedynie rekreacyjnie, gdyż zapewniają one większy komfort i wygodę. Kaski narciarskie z twardymi uszami przeznaczone są głównie dla zaawansowanych narciarzy i zawodników, którzy jeżdżą na tyczkach. Nauszniki stanowią całość ze skorupą, ich kształt jest bardziej aerodynamiczny są jednak nieco mniej wygodne.
Istotnym elementem kasku narciarskiego dla dzieci jest jego wentylacja oraz waga. Przepływ powietrza zwiększa komfort oraz higienę jazdy. Wiąże się to z budową kasku. Wyróżniamy dwie podstawowe konstrukcje – In Mold oraz Hardshell .
W pierwszej warstwa wewnętrzna jest bezpośrednio połączona ze skorupą kasku, przez co jest on lżejszy, natomiast w drugiej pomiędzy warstwami są szczeliny dzięki, którym kask jest lepiej wentylowany. Firma POC, która jest jedną z bardziej innowacyjnych w dziedzinie kasków i akcesoriów narciarskich wprowadziła model kasku dziecięcego z regulowaną wentylacją, przez co możemy sami dopasować jej poziom do własnych wymagań.
Comments (0)