Szukając kasku narciarskiego dla dziecka warto dłużej zatrzymać się przy propozycji uznanej marki POC, która stworzyła całą serię produktów juniorskich pod nazwą POCito. Produkty z tej kolekcji, a w szczególności kaski narciarskie cechuje niezwykle wysoka jakość wykonania. Ich konstrukcja, użycie zaawansowanych technologii nie odbiega od najwyższych standardów znanych w kaskach dla dorosłych z zachowaniem odpowiednich proporcji oraz ergonomii dopasowanej do juniora. Potwierdzeniem tego jest fakt, iż każdy z dostępnych modeli juniorskich ma swój odpowiednik dla dorosłych. Modele dziecięcych kasków narciarskich POCito różnią się od siebie nie tylko kształtem, a innowacyjnymi systemami i technologiami, które zwiększają komfort, bezpieczeństwo i dopasowanie do dziecięcej głowy. Ten tekst powstał, aby pokazać różnice zarówno te najbardziej istotne jak i niedostrzegalne na pierwszy rzut oka detale, które również odgrywają znaczącą rolę. W ten sposób chcemy ułatwić Wam wybór odpowiedniego kasku dla dziecka. Zaczynamy!

POCito Obex

Model dziecięcego kasku narciarskiego POCito Obex to niezwykle uniwersalna propozycja, która sprawdzi się zarówno dla najmłodszych, nieco starszych juniorów jak i młodzieży. Jest to bowiem model z serii kasków POCito, który posiada najszerszy zakres regulacji, bo już od 48-52 cm w rozmiarze XXS, 51-54 cm w rozmiarze XS/S, do aż 55-58 cm w wielkości M/L.

Juniorski kask narciarski POCito Obex posiada tzw. miękkie uszy dzięki czemu jest bardzo wygodny i idealnie dopasowuje się do głowy dziecka. Nauszniki można odpiąć zależnie od potrzeb. Zależnie od wersji kask wyposażony jest w innowacyjne technologie, które zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo. Zgodnie z nazwami kask POCito Obex MIPS posiada system MIPS, który uznawany jest za jedno z bardziej skutecznych rozwiązań chroniący mózg oraz całą głowę narciarza podczas uderzenia. Natomiast model POCito Obex SPIN wyposażony jest w innowacyjne wkładki SPIN. System ten został opatentowany przez POC i zdecydowanie zwiększa komfort i bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach. Wszystkie modele kasków narciarskich POCito Obex wyposażone są również w reflektory RECCO. Jest to system przeciwlawinowy, który umożliwia lokalizację kasku, a co za tym idzie narciarza w każdych warunkach.

POCito Fornix

Kultowy model kasku dla dorosłych tym razem w wydaniu specjalnie dla dzieci – POCito Fornix. Jest to kask, który posiada szereg innowacyjnych rozwiązań sprawiając, że jest jednym z bardziej innowacyjnych kasków dla dzieci. Cechą rzucającą się w oczy jest możliwość regulowania wentylacji kasku poprzez suwak znajdujący się u góry skorupy. Bardzo praktyczne rozwiązanie, które umożliwia dopasowanie wentylacji do warunków panujących na stoku oraz do wymagań narciarza.Kask posiada także miękkie uszy, które można niezwykle łatwo wypiąć w razie potrzeby. Regulacja w kasku POCito Fornix to 51-54 cm (XS/S) bądź 55-58 cm (M/L).

W konstrukcji kasku zostały użyte włókna aramidowe, które zdecydowanie zwiększają jego wytrzymałość jeszcze lepiej rozbijając siłę uderzenia. Podobnie jak model POCito Obex tak i POCito Fornix występuje w dwóch wariantach: z systemem MIPS bądź SPIN. Aby poznać szczegółowe różnice pomiędzy oboma systemami, a także wiele innych informacji na temat technologii w kaskach narciarskich zapoznaj się z naszym wpisem. W tych wersjach kask posiada również niezwykle nowoczesną technologię NFC ID Medical, która poprzez darmową aplikację i wbudowany w skorupę kasku chip umieścić w nim wiele istotnych informacji, które mogą okazać się kluczowe dla służb ratowniczych w przypadku wypadku na stoku. Kolejną technologią, w którą wyposażony został model dziecięcego kasku narciarskiego POCito Fornix jest system RECCO. Dzięki niemu służby ratownicze mają możliwość zlokalizowania narciarza nawet w przypadku, gdy byłby on przysypany śniegiem.

POCito Skull

Jeden z nielicznych kasków przystosowanych specjalnie dla dzieci z tzw. twardymi uszami. Tym samym doskonale zabezpiecza on całą powierzchnię głowy, a także skronie i policzki. Konstrukcja juniorskiego kasku narciarskiego POCito Skull jest niezwykle zaawansowana m.in. dzięki użyciu materiału EPP w warstwie wewnętrznej kasku. Materiał ten nie tylko doskonale absorbuje siłę uderzenia, a także nie traci swoich właściwości amortyzujących po uderzeniu. W konstrukcji kasku znajduje się również „siatka” wykonana z włókien aramidowych. Tworzywo to jest niezwykle wytrzymałe i w niezwykle wysokim stopniu pochłania siłę uderzenia skutecznie chroniąc głowę młodego narciarza. Kask posiada regulację rozmiaru w zakresie 51-54 cm, jest ona płynna i niezwykle prosta w obsłudze.

W serii kasków narciarskich dla dzieci POCito Skull umieszczono również wkładkę wewnętrzną z wykorzystaniem technologii Polygiene. Dzięki specjalnym włóknom w niej zawartych wyściółka posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne dbając o komfort i higienę młodego narciarza. Podobnie jak modele POCito Obex oraz POCito Fornix kask wyposażony jest w reflektory RECCO. Chcąc zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach wraz z kaskiem otrzymasz odblaskową kamizelkę oraz lampkę, którą można zamontować do kasku, aby być lepiej widocznym w każdych warunkach.

Tabela porównawcza kasków dziecięcych POCito

POCito Obex POCito Fornix POCito Skull
Zakres regulacji XXS (48-52 m)
XS/S (51-54cm)
M-L (55-58cm)
XS/S (51-54cm)
M/L (55-58cm)
XS/S (51-54cm)


Technologie bezpieczeństwa SPIN lub MIPS,
RECCO


SPIN lub MIPS,
włókna aramidowe,
RECCO,
NFC ID Medical
włókna aramidowe,
RECCO,
wyściółka z pianki LD
z technologią antybakteryjna Polygiene
Rodzaj nauszników miękkie miękkie twarde
Wentylacja (ilość otworów) 6 10 + regulacja brak
Dodatkowo z kaskiem     lampka na kask,
kamizelka odblaskowa,
etykieta adresowa na kasku,
garda (możliwość dokupienia)

Obserwuj nas i bądź na bieżąco @projektjunior

Czytaj także ...

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania