Wybór nart dziecięcych nie jest łatwym, jest wiele rodzajów nart i ich długości. Jeśli zadajesz sobie pytanie – które narty będą odpowiednie dla mojego dziecka i które powinienem kupić, zapraszamy do lektury. W tym poradniku pomożemy odpowiedzieć na te pytania oraz wytłumaczymy, na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie nart dziecięcych.

Narty dla najmłodszych dzieci do nauki jazdy

Dla najmłodszych narciarzy, którzy będą stawiać swoje pierwsze kroki na nartach, przygotowane są krótkie narty dla początkujących dzieci, które cechują się niską wagą, wysoką elastycznością oraz łatwością prowadzenia. Często bardzo dużą rolę odgrywa również wygląd narty – w przypadku naszej oferty narty dziecięce są zaprojektowane z myślą o najmłodszych i tak samo design jest ku nim kierowany. Aby zapewnić dziecku przyjemną naukę jazdy, powinniśmy wybrać narty, które będą sięgać dziecku mniej więcej do pach lub barków – narty krótsze od wzrostu dziecka o około 20-30 cm. Nie wolno kupować nart na wyrost, z myślą, że posłużą na dłużej, ponieważ siła jaką dziecko będzie musiało włożyć w manewrowanie, będzie zbyt duża i młody narciarz po prostu się zniechęci.

Dobór nart dla dzieci między 6 a 10 rokiem życia będzie bardzo podobny jak wyżej, chociaż mogą być już drobne wyjątki. Jeśli dziecko w tym wieku uczy się dopiero jeździć – powinniśmy kupić narty około 20-30 cm krótsze od wzrostu. Dla dzieci bardziej zaawansowanych wybieramy narty do wysokości szyi lub nawet nosa – będą od dziecka wymagać trochę więcej siły i techniki, ale przez to dziecko będzie się rozwijać oraz będzie czerpać coraz większą przyjemność z jazdy.

Narty dla starszych dzieci i młodzieży

Podczas wyboru nart juniorskich dobieramy narty o długości około 15-20 cm krótszych od wzrostu, tj. okolice brody – nosa, natomiast jeśli nasze dziecko jeździ już na wyższym poziomie to narty mogą być wyższe o kolejne 5-10 cm. Pozwala to na szybszą jazdę oraz czerpanie większej frajdy z jazdy.

Juniorskie narty zawodnicze

Dla dzieci, które jeżdżą w zawodach narty junior race będą się dzielić na dwie kategorie: slalomowe oraz gigantowe. Juniorskie narty slalomowe (SL) powinny sięgać dziecku do okolic brody, natomiast narty gigantowe (GS) mogą być równe ze wzrostem narciarza. Jednak jeśli dziecko cechuje się trochę większą wagą, należy dodać 5 cm do długości nart.

Pomoc w wyborze nart dla dziecka

Należy pamiętać, aby nie zawyżać możliwości dziecka, ponieważ źle dobrane narty mogą okazać się zbyt trudne do jazdy, przez co dziecko prędzej zniechęci się do jazdy, a ponadto ciągle kształtujący się organizm może zostać wystawiony na zbyt duże obciążenia powodując urazy!

Właściwe narty można bardzo łatwo znaleźć w naszym sklepie internetowym, wystarczy zastosować się do poradnika, zmierzyć wzrost dziecka i dzięki suwakowi ustawić odpowiadający przedział długości narty, dodatkowo można skorzystać z takich kryteriów jak poziom umiejętności, rodzaj narty oraz marka. Służymy pomocą online, zapraszamy także do naszego sklepu stacjonarnego z nartami dla dzieci w Krakowie.

Czytaj także ...

Komentarze (1)

    • Alicja
    • 2019-12-11 00:11:44
    Świetny poradnik, z jego pomocą wybrałam już narty dla naszych dzieci

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania
Uwaga! zmiana lokalizacji sklepu stacjonarnego - nowy adres Aleja Pokoju 20, 31-564 Kraków. Zapraszamy!