Podczas wyprawy na narty, ważnym jest aby narty odpowiednio zapakować i przetransportować. Narty mają bardzo specyficzny i nieporęczny kształt, który jest bardzo niewygodny do transportowania. Do tego celu zostały zaprojektowane pokrowce narciarskie, które nie tylko ułatwią transport i ochronią narty przed uszkodzeniami, ale także pomogą przechować inne rzeczy takie jak np. kijki.

Jak wybrać odpowiedni pokrowiec na narty i kije?

Pokrowiec narciarski powinien być dopasowany do długości nart, które chcemy do niego chować. Aby odpowiednio dobrać długość pokrowca, trzeba do długości nart dodać około 10 cm, np. jeśli narty mają 135c m, to pokrowiec powinien mieć 145 cm długości. Bardzo istotną rzeczą jest obwód pokrowca w miejscu wiązań nart, więc trzeba na to zwrócić uwagę podczas zakupu. Pod uwagę należy również wziąć  fakt, czy w pokrowcu będziemy transportować tylko jedną parę nart czy też więcej. Należy wtedy szukać pokrowca oznaczonego stosowanie do naszych wymagań. Jeżeli planujemy przewozić narty o różnych długościach, dobrym wyborem będzie pokrowiec o rozsuwanej długości. Pozwala on na dokładne dopasowanie pokrowca do długości nart, dzięki czemu zwiększa się stabilność pokrowca podczas noszenia oraz komfort użytkowania.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu pokrowca narciarskiego?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego pokrowiec jest wykonany. Krawędzie nart są ostre, więc pokrowiec powinien być zrobiony z wytrzymałego materiału, aby nie uległ uszkodzeniu. Ponadto ogromną zaletą jest wodoodporność, aby zapobiec korozji sprzętu wewnątrz. Warto także, aby pokrowiec posiadał wentylację, co uniemożliwi rozwijaniu się pleśni. Bardzo ważnym elementem pokrowca narciarskiego są paski do noszenia oraz paski ściągające na długości pokrowca. Te pierwsze są ważne ze względu na użytkownika, warto aby były solidnie wykonane oraz nie uwierały podczas noszenia. Natomiast paski ściągające pozwalają dopasować pokrowiec do kształtu nart, zapobiegając niepotrzebnemu przemieszczaniu się nart wewnątrz pokrowca.

Czytaj także ...

Comments (1)

    • Michał
    • 2020-04-14 12:31:17
    Polecam oprócz dobrego sprzętu również jego ubezpieczenie. Dobry pokrowiec istotny, ale wazniejsze to co w środku ! https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-narciarskie/ ja korzystam z tej stronki, gdy jadę gdzieś w trasę :)

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania