Istnieje wiele różnych rodzajów nart, z których każdy rodzaj ma inne zastosowanie. Różnią się dedykowanymi długościami, taliowaniem a także twardością i rdzeniem. Poniżej przedstawimy dostępne w naszym sklepie rodzaje nart oraz ich zastosowanie.

Narty AllMountain- narty do jazdy zarówno po stoku jak i poza trasą. Dzięki szerokości pod butem większej niż 75mm bardzo dobrze prowadzą się zarówno po wyratrakowanym stoku jak i po miękkim puchu. Ponadto narty typu AllMountain posiadają przeważnie taliowanie typu Oversized, tzn, duże taliowanie Carvingowe i jednocześnie dużą szerokość pod butem. Dzięki szerokiemu dziobowi oraz piętce narty charakteryzują się dobrą przyczepnością, a duża szerokość pod butem zapewnia większą kontrolę oraz lepsze prowadzenie skrętu. Narty AllMountain zbudowane są na rdzeniach kompozytowych – narty dla początkujących lub niezbyt wymagających narciarzy, którzy pragną spokojnej jazdy; lub na rdzeniach drewnianych dla narciarzy zaawansowanych, którzy jeżdżą na bardzo wysokim poziomie.

Narty Race- narty do jazdy w zawodach. Charakteryzują się dużą twardością oraz większą wagą. Zapewniają bardzo dobrą kontrolę podczas jazdy, lecz wymagają dużej siły oraz dużego doświadczenia, aby zapanować w pełni nad nartą oraz torem jazdy. Dzielą się na narty slalomowe (krótkie, szybkie skręty) oraz gigantowe (długie skręty). Narty slalomowe cechują się dużym taliowaniem, co pomaga w wycinaniu krótkich skrętów, natomiast gigantowe wręcz przeciwnie – taliowanie jest bardzo słabe. Narty zawodnicze, tzw komórki, posiadają drewniany rdzeń, dzięki któremu narta oddaje część siły narciarzowi co przekłada się na o wiele płynniejszą jazdę  i lepsze osiągi. Ponadto drewniany rdzeń o wiele dłużej zachowuje swoje właściwości niż rdzenie z innych materiałów. Wszystkie narty zawodnicze w naszej ofercie posiadają akredytację FIS.

Czytaj także ...

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania