Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi
Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony kiwi

Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony

PUKY4073
1 Opinie

Zielony rowerek biegowy LR M PLUS to najmniejszy model firmy Puky. Zalecany dla dzieci w wieku od 2 lat  o wzroście minimum 85 cm. Rower posiada regulację wysokości siodełka od 30 do 40 cm oraz kierownicy od 41 do 50 cm. Nisko prowadzona rama wyposażona w podest na nóżki. Bezpieczna kierownica (zabezpieczenia uchwytów, osłona oraz brak blokady skrętu) Ciche, piankowe opony. Błotniki, dzwonek i podpórka w zestawie. Niemiecka jakość Made in Germany.  Waga tego rowerka to 3,7 kg.

Opis

Zielony rowerek biegowy Puky LR M Plus to najmniejszy rowerek biegowy z rodziny rowerków bez pedałów niemieckiego producenta firmy Puky. Model ten zalecany jest jako pierwszy rowerek biegowy dla 2 latków o wzroście minimum 85 cm. Producent sugeruje także minimalną 30 cm długość nóżki dziecka. Waga tego rowerka biegowego to 3,7 kg.

Rowerek biegowy Puky LR M Plus dla dwulatków

Geometria rowerka przystosowana jest do potrzeb małego rowerzysty. Rowerek biegacz Puky LR M Plus posiada ergonomiczną, stalową ramę. Jest nisko prowadzona co ułatwia wsiadanie i zsiadanie z rowerka. Podest na nóżki to cecha charakterystyczna rowerków biegowych Puky. Dzieci które opanowały zachowanie równowagi będą z niego na pewno korzystać w trakcie jazdy. Seria rowerka LR M Plus dodatkowo posiada również błotniki na przednie oraz tylne koło chroniąc przed błotek i kałużami w pochmurne dni oraz podnóżek rowerowy umożliwiający bezpieczne zaparkowanie pojazdu. Malowanie proszkowe zapewnia powłokę odporną na zarysowania. Aby złożyć rowerek biegowy Puky LR M Plus należy jedynie zamontować kierownicę oraz siodełko. Potrzebny do tego jest jedynie klucz imbusowy.

Regulowane siodełko i kierownica rowerka biegowego Puky LR M

Dziecięcy rowerek biegowy Puky LR M Plus posiada płynną regulację wysokości siodełka w zakresie od 30 do 40 cm. Wysokość siodełka w rowerku biegowym powinna być ustawiona w taki sposób by dziecko w pozycji siedzącej mogło stopami swobodnie dostać do podłoża. Nóżki powinny być lekko ugięte. Miękkie siodełko o ergonomicznym kształcie zapewnia stabilną pozycję dziecka na rowerku oraz wspierają ruchy biegowe dziecka.

Rowerek Puky LRM Plus zalecany jest jako pierwszy rowerek biegowy dla 2-latków. Aby właściwie dobrać wielkość rowerka przeczytaj w naszym poradniku Jak zmierzyć długość nóżki dziecka w celu doboru rowerka biegowego.

W rowerku biegowym Puky LR M Plus występuje możliwość dopasowania kierownicy do malucha. Kierownica w rowerku biegowym powinna być ustawiona w ten sposób aby zapewniała wyprostowaną i komfortową pozycję dziecka. Płynna regulacja wysokości kierownicy w rowerze w zakresie od 41 do 50 cm pozwala dostosować jej wysokość do aktualnego wzrostu małego rowerzysty. Wyposażona jest w czarne, gumowe uchwyty kierownicy z harmonijkowymi zakończeniami. Sprawiają one, że rączki dziecka nie zsuwają się oraz chronią je przed niepotrzebnymi otarciami. Kolejnym zabezpieczeniem jest czarna osłona kierownicy w formie poduszeczki z napisem PUKY, uchroni główkę dziecka przed uderzeniem w metalową kierownicę podczas wywrotki lub zachwiania równowagi. Do rowerka odpychacza Puky LR M Plus można dokupić również koszyk na kierownicę, która umożliwi zabranie wszystkich drobiazgów na przejażdżkę.

Rowerek biegowy Puky LR M Plus z piankowymi, miękkimi oponami

Rowerek do nauki jazdy Puky LR M Plus wyposażony jest w koła rozmiaru 215x50. Miękkie, piankowe opony świetnie sprawdzają się zarówno w domu jak i na zewnątrz. Nie rysują podłogi, nie ślizgają się na mokrej nawierzchni. Takie rozwiązanie zapewnia komfortową i cichą jazdę rowerka biegowego Puky LR M Plus. Koła są bezobsługowe. Uszczelnione rowerowe łożyska kulkowe w kołach zapewniają długi i bezawaryjny okres użytkowania.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Marka Puky to synonim bezpieczeństwa dzieci. Rowerki Puky kontrolowane są przez niezależne instytuty oraz wewnętrzne centrum testowe. Testy i obciążenia, którym są poddawane wykraczają poza wymagania stawiane przez obowiązujące normy. Producent zastosował w rowerku szereg zabezpieczeń. Rowerki biegowe Puky nie posiadają ograniczenia skrętu kierownicy. Zagrożenie, które niesie ze sobą blokada kierownicy w rowerku biegowym, wynika z tego, że gdy rowerek leży na podłożu to kierownica automatycznie ustawia się pionowo do podłoża i nie może obrócić się kiedy dziecko przewróci się na kierownicę. Przewrócenie się dziecka na pionowo ustawioną kierownicę rowerka odpychacza, może w skrajnych przypadkach doprowadzić do poważnych urazów brzucha. Dodatkową zaletą braku blokady kierownicy jest większa zwrotność rowerka co docenią na pewno dzieci, które dobrze opanowały jazdę. Kierownica w rowerku biegowym Puky LR M wyposażona jest w bezpieczne uchwyty kierownicy oraz poduszkę chroniącą główkę.

Firma Puky posiada 60-letnie doświadczenie w konstruowaniu i produkcji pojazdów dla dzieci. Wskazówki udzielone przez Puky odpowiedzą na pytanie jak dobrać rowerek biegowy dla dziecka. Rowerki Puky cieszą się doskonałymi opiniami ortopedów i innych specjalistów. Firma ściśle współpracuje z rodzicami, terapeutami ruchu, a także specjalistami z zakresu pediatrii. Rowerki biegowe Puky produkowane są w Niemczech co gwarantuje wysoką jakość wykonania. Niemiecka jakość potwierdzona jest certyfikatami bezpieczeństwa (CE, TÜV GS) oraz licznymi nagrodami m.in. Spiel gut. Rowerki biegowe Puky produkowane są w Niemczech co gwarantuje wysoką jakość wykonania. Firma Puky oferuje 5-letnią gwarancję na swoje produkty. Niemiecka jakość potwierdzona jest certyfikatami bezpieczeństwa (CE, TÜV GS) oraz licznymi nagrodami m.in. Spiel gut.

Zalety rowerka biegowego Puky LR M PLUS

Dopasowane i wygodne siodełko do rowerka biegowego

Dopasowane i wygodne siodełko

Rowerek biegowy Puky LR M PLUS posiada siodełko, które zostało specjalnie zaprojektowane, aby poprawić komfort dziecka  i wspierać prawidłową jego postawę podczas jazdy na rowerku. Profil siodełka w biegowym rowerku Puky LR M Plus ułatwia maluchowi odpychanie się nóżkami się przy utrzymaniu wyprostowanej, zdrowej postawy. Siodełko rowerka wykonane z miękkiej, wytrzymałej gąbki.

Niski profil ramy w rowerku biegowym PUKY LR M Plus

Niska rama ułatwia z wsiadaniem i zsiadaniem

Niski profil ramy w rowerku biegowym Puky LR M Plus czyni wsiadanie i zsiadanie z rowerka znacznie łatwiejszym. Na pierwszym rowerku biegowym najmłodsi miewają problemy z wejściem na odpychacz więc Puky w modelu rowerka biegowego Puky LR M Plus zdecydował się na obniżenie ramy rozwiązując problem. Jazda na rowerku biegowym staje się łatwiejsza i bardziej przyjemna dla malucha. Większa pewność siebie dziecka ma duży wpływ na zmysł równowagi, szybkość nauki poruszania się na rowerku biegowym oraz co najważniejsze; bezpieczeństwa dziecka podczas jazdy na rowerku bez pedałów.

Regulacja wysokości siodełka i kierownicy w rowerku PUKY LR M

Regulacja wysokości siodełka i kierownicy

Rowerek biegowy Puky LR M Plus posiada płynną regulację wysokości kierownicy roweru w zakresie od 41 do 50 cm oraz sztycy podsiodłowej od 30 do 40 cm. W rowerku biegowym Puky LR M Plus można je wyregulować w dosłownie kilka sekund. Takie rozwiązanie pozwala dopasować rowerek biegowy idealnie do dziecka. Kolejnym pozytywem takiego rozwiązania jest dłuższa przydatność rowerka.

Wygodny podest na nóżki w rowerku biegowym PUKY LR M

Wygodny podest na nóżki

W rowerku biegowym Puky LR M Plus zdecydowano się na umieszczenie dużego podestu na ramie. Niesie to duże korzyści. Dzieci podczas jazdy, gdy już rozpędzą swój rowerek często machają w powietrzu nóżkami przez co staje się on mniej stabilny. Model rowerka odpychacza Puky LR M Plus pozwala na wygodne położeniu obu stópek na podeście przez co jazda na rowerku biegowym jest bezpieczniejsza i daje równie dużo frajdy.

Miękka osłona kierownicy rowerka biegowym PUKY LR M

Miękki, bezpieczny ochraniacz na kierownicy

Wraz z Puky wychodzimy z założenia, że „lepiej dmuchać na zimne”. Rowerki biegowe nie należą do niebezpiecznych pojazdów jednak na wszystko trzeba być przygotowanym. Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy rowerek biegowy Puky LR M Plus posiada miękką osłonę kierownicy zabezpieczającą przed uderzeniami. Ochraniacz osłania metalową część kierownicy rowerka biegowego Puky LR M Plus, w które maluch mógłby uderzyć.

Rowerek biegowy Puky LR M w wersji Plus oferuje kilka istotnych dodatków.

Rowerek biegowy z plusem

Rowerek biegowy Puky LR M w wersji Plus oferuje kilka istotnych dodatków. Aby ułatwić jazdę w pochmurne dni oraz zapobiec ochlapanym kurteczkom na obu kołach umieszczono błotniki. Ponadto rowerek posiada wygodny podnóżek rowerowy, który pozwoli zaparkować w dowolnym miejscu. Wersja plus to także stylowy dzwonek w kolorze rowerka.

Szczegóły produktu

Zalecany wiek
od 2 lat
Zalecany wzrost
od 85 cm
Zalecana długość nogi
od 30 cm
Kolorystyka (kolory dominujące)
zielony
Materiał ramy
stal
Zakres regulacja siodełka
od 30 do 40 cm
Zakres regulacji kierownicy
od 41 do 50 cm
Hamulce
brak
Średnice i rodzaj kół
215x50, piankowe
Ograniczony skręt kierownicy
nie
Istotne wyposażenie
podest na nóżki, osłona na kierownicy, dzwonek, błotniki, podnóżek
Podnóżek
jest
Błotniki
są - przedniego i tylnego koła
Certyfikaty
CE, TÜV GS
Waga
3,7 kg

Opinie

Opinie o Rowerek biegowy Puky LR M PLUS zielony

1 Opinie

Super! Polecam!
Piękne, żywe kolory oraz bardzo solidne wykonanie, super!!!!
dnia
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania