Rowerki biegowe z piankowymi kołami

Koła piankowe polecane są dla dzieci rozpoczynających jazdę na rowerku biegowym. W porównaniu do opon pompowanych są zdecydowanie lżejsze, co wpływa na całą wagę rowerka biegowego. Piankowe koło to również mniejszy opór, a co za tym idzie łatwiejsza jazda. Posiadając rowerek biegowy z piankowymi kołami niestraszne nam przebicia, więc wymiany dętek, łatanie czy pompowanie nas nie dotyczy. Piankowe koło również mniej brudzi, co ważne jeśli dziecko jeździ po mieszkaniu. Nie jest ono jednak pozbawione wad. Będzie słabiej amortyzowało nierówności, co w początkowej fazie nie powinno jednak być problemem, bo zarówno prędkości rozwijane przez maluszka, podłoże po którym jeździ, a nie rzadko jeszcze pieluszka, nie będzie powodować uczucia braku komfortu. Piankowe koło jest również mniej przyczepne, więc dla starszego dziecka, które szaleje już na rowerku biegowym np. po zroszonej trawie, może nie być idealnym rozwiązaniem.

Rowerki biegowe z pompowanymi kołami

Koła pompowane to przede wszystkim lepsza amortyzacja i przyczepność. Bieżnikowana, gumowa opona, zapewnia dużą stabilność. Pompowane koła w rowerku biegowym, to również dużo bardziej interesujący design. W pompowanym kole mamy również delikatną możliwość regulacji wysokości rowerku (poprzez upuszczenie powietrza, gdy dziecku brakuje niewiele do optymalnej pozycji). Pompowane koło ma również swoje wady, takie jak: większa waga rowerka biegowego, czy możliwość przebicia opon. Należy jednak wziąć pod uwagę, że są niewielkie szanse na to, że dziecko na rowerku biegowym będzie jeździć po powierzchni, na której znajdują się gwoździe czy szkło.

Rowerek biegowy z jakimi kołami wybrać

Dla młodszych dzieci, które rozpoczynają naukę jazdy na rowerku biegowym, lepszym wyborem będzie koło piankowe ze względu na niską wagę, mniejsze opory, czy niewielkie szanse na uszkodzenie. Dla starszych dzieci bardziej sprawdzą się pompowane koła, ze względu na większą amortyzację i przyczepność. Decydując się na którąś z wersji należy wziąć pod uwagę przede wszystkim miejsca i nawierzchnie, po których będzie poruszało się dziecko (asfalt, kostka brukowa, podłoga mieszkania, trawa, droga szutrowa czy kamienista). Ważne jest, czy zdecydujemy się na jeden rowerek biegowy, czy na dwa. W przypadku dwóch najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie najpierw rowerek biegowy z piankowymi kołami, a potem z pompowanymi. Inną alternatywą jest zakup rowerka biegowego z piankowymi kółkami, ale o wyraźnym bieżniku, który łączy zalety kół piankowych i pompowanych. Przykładem takiego rowerku biegowego jest Cruzee, który może być używany już od 2 roku życia, a dzięki dodatkowej sztycy starcza aż do 5 roku życia, czyli przez cały okres użytkowania rowerku biegowego.

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania