Na rynku dostępnych jest wiele modeli rowerków biegowych, zarówno z blokadą skrętu, jak i bez niej. Głównym celem zastosowania ograniczenia skrętu kierownicy jest zwiększenie bezpieczeństwa. Blokada kierownicy uniemożliwia nagłą utratę panowania nad pojazdem, w konsekwencji prowadzącą do upadku. W zależności od producenta ograniczenie skrętu może wynosić do 15 stopni w prawo i lewo lub nawet do 45 stopni, jak w rowerkach firmy Wishbone. Rowerki biegowe z ograniczeniem skrętu będą również mniej zwrotne.

Rowerki biegowe bez blokady skrętu

Rowerki biegowe bez blokady skrętu

Duża grupa producentów biegówek, jak chociażby Puky nie stosuje blokady skrętu kierownicy. Decyzję tę uzasadniają tym, że w razie upadku na kierownicę rowerku, ta bez blokady złoży się na płasko pod ciężarem dziecka, podczas gdy zablokowana kierownica stwarza zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa naszej pociechy. Ponadto szerokie i miękkie zakończenia kierownicy w rowerkach bez blokady zmniejszają możliwość wystąpienia urazu podczas upadku. Brak blokady skrętu kierownicy bezpośrednio przekłada się na jego większą zwrotność.

Rowerki biegowe z demontowaną blokadą kierownicy

Niektórzy producenci jak np. Kokua Jumper lub Early Rider mają w swojej ofercie rowerki biegowe z blokadą skrętu kierownicy, którą można w łatwy sposób zdemontować lub zwiększyć jej zakres, gdy tylko maluch będzie na to gotowy.

Jaki rowerek biegowy wybrać?

Jaki rowerek biegowy wybrać? Podsumowując, rowerki biegowe z blokadą skrętu kierownicy z pewnością ułatwiają jazdę początkującym rowerzystom. Dzięki zastosowaniu blokady skrętu dziecko jest mniej narażone na upadek spowodowany nagłym i niekontrolowanym skrętem kierownicy, szczególnie przy większej prędkości. Jednocześnie w przypadku przewrócenia się na kierownicę dziecko jest bardziej narażone na bolesny upadek. Z drugiej strony rowerek bez blokady to większe możliwości manewru, płynność jazdy i łatwiejsze przejście na rower z pedałami w przyszłości.

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania