Rowerek biegowy to pojazd, który każde dziecko powinno mieć. Dzięki rowerkowi biegowemu dzieci uczą się równowagi, rozwijają się ruchowo oraz pozbywają się nadmiaru energii. Dzieci jeżdżące na rowerkach biegowych nie mają problemów z przejściem na zwykłe rowery z pedałami, a nauka jazdy odbywa się bez kółek bocznych i trwa zdecydowanie krócej.

Na co zwracać uwagę kupując rowerek biegowy

Dobranie odpowiedniego rowerku biegowego może być nie lada wyzwaniem, gdyż ich oferta na rynku jest naprawdę ogromna. Podczas doboru rowerku należy zwrócić uwagę na takie sprawy jak wiek i wzrost dziecka. Dane dotyczące zalecanego wieku są wyłącznie poglądowe, więc sugerowanie się nimi nie jest najlepszym pomysłem. My zalecamy wykonać pomiar długości nóżki i według niego dobierać wielkość rowerku biegowego.

Jeździk i rowerek biegowy w jednym

Niektórzy producenci tworzą pojazdy dla dzieci, które są zarówno jeździkami jak i rowerkami biegowymi. Przykładem takiego pojazdu może być Wishbone Bike 3w1, który na początku jest 3 kołowym jeździkiem i może być używany już od 1 roku życia, a gdy dziecko podrośnie zamienia się w rowerek biegowy, który posłuży maluchowi do około 5 roku życia. Dzięki szerokiej tylnej osi oraz dużym pompowanym kołom charakteryzuje się on dużą stabilnością co jest niezwykle ważne dla dziecka dopiero zaczynającego swoją przygodę z jeździkami. Takie rozwiązanie jest też bardzo wygodne, a zarazem na dłuższą metę okazuje się bardziej ekonomiczne.

Najlżejszy rowerek biegowy

Rowerki biegowe powinny być lekkie tak, by dziecko nie miało problemów z utrzymaniem na nim równowagi. Waga jest także ważna dla dorosłego, gdyż często zdarza się, że dziecko zmęczone dobrą zabawą pozostawia rowerek biegowy pod opieką dorosłego, który obdarowany prezentem musi go później nosić. Najlżejszym rowerkiem biegowym dostępnym na rynku jest Cruzee i zarówno dzieci, jak i dorośli nie raz docenią jego niską wagę.

Rowerek biegowy dla starszaka

Gdy maluch jest już starszy, jego potrzeby rosną, także co do rowerka biegowego. Młody rowerzysta coraz częściej rozpędza się do większych prędkości i zapuszcza na trudniejszy teren. Wtedy to przydatne stają się hamulce oraz jakaś forma amortyzacji np. pompowane koła. Doskonałym przykładem rowerku biegowego dla starszaka będzie Puky XL posiadający duże pompowane koła oraz hamulec tylnego koła. Każdy rodzic chce wybrać jak najlepszy produkt dla swojego dziecka, dlatego w ofercie naszego sklepu dostępne są tylko sprawdzone produkty, których jakość została doceniona przez rodziców i ich dzieci.

Comments (1)

    • Panda_way
    • 2020-09-08 22:28:30
    CIężki orzech do zgryzienia z wyborem pierwszego rowerka;-) My mielismy spory dylemat, jednak nasz maluch go bardzo szybko rozgryzł, jednoznacznie wskazując na PUKY. Zparaszmy na relacje z testów do siebie: https://pandaway.eu/2020/rowerek-biegowy/

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania