Pomiar długości nóżki jest bardzo ważny podczas dobierania jeździka, rowerku biegowego lub roweru dziecięcego. Sam wiek to zdecydowanie za mało, gdyż każde dziecko różni się od siebie, a zwykłe zmierzenie wzrostu, może nie wystarczyć podczas wyboru odpowiedniego roweru dla dziecka. Na szczęście, wykonanie odpowiedniego pomiaru jest bardzo proste i można go wykonać w kilka minut.

Pomiar długości nóżki

Do wykonania pomiaru potrzebne nam będzie książka oraz metrówka. Pomiaru dokonujemy w butach, których maluch będzie używał podczas jazdy oraz w pieluszce, jeżeli dziecko jeszcze jej używa. Teraz wystarczy, by dziecko stanęło na jakieś równej powierzchni plecami do ściany i z książką między nogami. Należy pamiętać, by maluch miał wyprostowane nóżki podczas dokonywania pomiaru. Teraz wystarczy zmierzyć odległość od ziemi do górnej krawędzi książki.

Długość nóżki porównaj z zakresem regulacji siodełka

Taki pomiar wystarczy w dobraniu odpowiedniego rowerku biegowego, rowerku lub jeździka dla dziecka. Wszystkie rowery w naszym sklepie mają podany zakres regulacji siodełka. Porównaj zmierzoną długość z minimalną wysokością regulacji siodełka.

Podczas wyboru jeździka lub rowerku biegowego powinniśmy mieć na uwadze, że nożki dziecka muszą być nieco zgięte w kolanie, tak aby maluch mógł swobodnie się odpychać. Najlepiej będzie wybrać rowerek biegowy lub jeździk, którego siedzisko w najniższej pozycji będzie ok. 1-2 cm niższe niż dokonany przez nas pomiar. Pamiętajmy także, że w początkowej fazie nauki jazdy na rowerku biegowym (dotyczy zwłaszcza dzieci poniżej 2 roku życia) dziecko będzie chodziło z rowerkiem, aby mu to ułatwić obniż siodełko aby ułatwić mu panowanie nad nad rowerkiem.

W wypadku rowerów dziecięcych z pedałkami sprawa ma się odwrotnie, wystarczające jest, gdy dziecko siedząc na rowerze będzie w stanie dotykać podłoża palcami obu stóp lub większą częścią stopy. 

Pomiar długości nóżki dziecka celem doboru roweru lub rowerka biegowego

Czytaj także ...

Pierwsze kroki na rowerku biegowym

Pierwsze kroki na rowerku biegowym

Read more
Rowerki biegowe
Projekt Junior

Czy waga rowerka biegowego ma znaczenie?

Czy waga rowerka biegowego ma znaczenie?

Read more
Rowerki biegowe
Projekt Junior

Rowerek biegowy z pompowanymi czy piankowymi kołami?

Jaki rowerek biegowy wybrać. Rowerek biegowy z pompowanymi czy piankowymi kołami?

Read more
Rowerki biegowe
Projekt Junior

Czy warto kupić rowerek biegowy?

Czy warto kupić rowerek biegowy?

Read more
Rowerki biegowe
Projekt Junior

Rowerek biegowy z blokadą kierownicy czy bez?

Czy wybrać rowerek biegowy z blokadą kierownicy czy bez?

Read more
Rowerki biegowe
Projekt Junior

Popularne rowerki biegowe

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania