Pomiar długości nóżki jest bardzo ważny podczas dobierania jeździka, rowerku biegowego lub roweru dziecięcego. Sam wiek to zdecydowanie za mało, gdyż każde dziecko różni się od siebie, a zwykłe zmierzenie wzrostu, może nie wystarczyć podczas wyboru odpowiedniego roweru dla dziecka. Na szczęście, wykonanie odpowiedniego pomiaru jest bardzo proste i można go wykonać w kilka minut.

Pomiar długości nóżki

Do wykonania pomiaru potrzebne nam będzie książka oraz metrówka. Pomiaru dokonujemy w butach, których maluch będzie używał podczas jazdy oraz w pieluszce, jeżeli dziecko jeszcze jej używa. Teraz wystarczy, by dziecko stanęło na jakieś równej powierzchni plecami do ściany i z książką między nogami. Należy pamiętać, by maluch miał wyprostowane nóżki podczas dokonywania pomiaru. Teraz wystarczy zmierzyć odległość od ziemi do górnej krawędzi książki.

Długość nóżki porównaj z zakresem regulacji siodełka

Taki pomiar wystarczy w dobraniu odpowiedniego rowerku biegowego, rowerku lub jeździka dla dziecka. Wszystkie rowery w naszym sklepie mają podany zakres regulacji siodełka. Porównaj zmierzoną długość z minimalną wysokością regulacji siodełka.

Podczas wyboru jeździka lub rowerku biegowego powinniśmy mieć na uwadze, że nożki dziecka muszą być nieco zgięte w kolanie, tak aby maluch mógł swobodnie się odpychać. Najlepiej będzie wybrać rowerek biegowy lub jeździk, którego siedzisko w najniższej pozycji będzie ok. 1-2 cm niższe niż dokonany przez nas pomiar. Pamiętajmy także, że w początkowej fazie nauki jazdy na rowerku biegowym (dotyczy zwłaszcza dzieci poniżej 2 roku życia) dziecko będzie chodziło z rowerkiem, aby mu to ułatwić obniż siodełko aby ułatwić mu panowanie nad nad rowerkiem.

W wypadku rowerów dziecięcych z pedałkami sprawa ma się odwrotnie, wystarczające jest, gdy dziecko siedząc na rowerze będzie w stanie dotykać podłoża palcami obu stóp lub większą częścią stopy. 

Pomiar długości nóżki dziecka celem doboru roweru lub rowerka biegowego
Rowerek biegowy z pompowanymi czy piankowymi kołami?

Rowerek biegowy z pompowanymi czy piankowymi kołami?

Jaki rowerek biegowy wybrać. Rowerek biegowy z pompowanymi czy piankowymi kołami? Czytaj więcej
Rowerek biegowy z blokadą kierownicy czy bez?

Rowerek biegowy z blokadą kierownicy czy bez?

Czy wybrać rowerek biegowy z blokadą kierownicy czy bez? Czytaj więcej
Rowerek biegowy z hamulcem czy bez?

Rowerek biegowy z hamulcem czy bez?

Jaki rowerk biegowy będzie lepszy? Z hamulcem czy bez? Czytaj więcej

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania

Serwis www.projektjunior.pl używa plików cookies.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.