Rowerek biegowy Early Rider Classic
Rowerek biegowy Early Rider Classic
Rowerek biegowy Early Rider Classic
Rowerek biegowy Early Rider Classic
Rowerek biegowy Early Rider Classic
Rowerek biegowy Early Rider Classic
Rowerek biegowy Early Rider Classic
Rowerek biegowy Early Rider Classic

Rowerek biegowy Early Rider Classic 12 14

ER-CLASSIC-12-14
1 Opinie

Drewniany rowerek biegowy Early Rider Classic to flagowy model brytyjskiego producenta. Wykonany z drewna brzozowego. Posiada regulację wysokości siodełka co sprawia, że rośnie razem z dzieckiem. Zalecany jest dla dzieci w wieku od 2 lat o wzroście minimum 85 cm. Producent sugeruje także minimalną 35 cm długość nóżki dziecka. Wyprofilowana rama, większe przednie koło, obniżony środek ciężkości to cechy wpływające na szybszą naukę jazdy.Opis

Drewniany rowerek biegowy Early Rider Classic o specjalnie wyprofilowanej ramie zalecany jest dla dzieci między 2 a 5 rokiem życia. Producent zaleca rower dla dzieci o wzroście minimum 85 cm, sugeruje także minimalną 35 cm długość nóżki dziecka. Rowerek posiada regulację wysokości siodełka od 32 do 39 cm, co sprawia, że rośnie razem z dzieckiem. Zapewnia większą mobilność na spacerze, a także wśród najmłodszych dzieci pozwala na zaszczepienie instynktu jazdy na rowerku. Większy rozstaw kół, obniżony środek ciężkości oraz większe przednie i szersze tylne koło sprawiają, że rowerek Early Rider Classic jest bardzo stabilny co pomaga w nauce jazdy.

Rama
Drewniany rowerek biegowy Early Rider Classic wykonany jest z najwyższej jakości naturalnego drewna brzozowego z atestem FSC czyli pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Drewno jest specjalnie zabezpieczone sprawiając, że rowerek jest odporny na warunki atmosferyczne. Jest lekki, gdyż waży jedynie 4,8 kg i jest łatwy w użytkowaniu przez dzieci.

Kierownica
W rowerku zastosowana jest regulacja zakresu sterowania kierownicą, co jest niezwykle ważne, szczególne na początku przygody z rowerkiem. Ograniczenie ma za zadanie ochronić dziecko przed zbyt mocnym i gwałtownym skrętem.  Gdy dziecko podrośnie i dobrze opanuje jazdę możliwe jest przesunięcie kierownicy, co sprawi że ograniczenie skrętu zostanie usunięte. Pozwala to na wydłużenie się rowerka o 2,5 cm. W wariancie z zabezpieczeniem skrętu odległość między kierownicą a siodełkiem wynosi 28 cm, natomiast w wersji bez ograniczenia ta długość jest równa 30,5 cm. (dla fachowców chodzi to parametr reach :)
Rączki do trzymania kierownicy umieszczone są na wysokości 59 cm. Kierownica wyposażona jest w piankowe zabezpieczenia, które mają na celu zabezpieczyć rączki dziecka przed zsunięciem się oraz specjalne zgrubienia ochronią przed niepotrzebnymi otarciami.

Siodełko
Rowerek biegowy Early Rider Classic wyposażony jest w siodełko z regulacją wysokości. W najniższym położeniu znajduje się na wysokości 32 cm licząc od podłoża, zaś najwyższy zasięg osiąga  na wysokości 39 cm. Przy pomocy rzepów do siodełka mocowana jest siedzisko  wykonanego z ekologicznej, brązowej skóry z haftowanym logo producenta. Sprawia ono, że jazda jest jeszcze bardziej komfortowa.

Koła
Charakterystyczną cechą rowerka biegowego Early Rider Classic są pompowane, szprychowe koła. Przednia 14 calowa opona jest węższa i większa (14”x1.95), natomiast tylna 12 calowa szersza i mniejsza (12,5"x3.0) co sprawia, że mały kierowca czuje się jakby jeździł na chopperze. Koła rowerka wyposażone są w czarne, stalowe szprychy, które zakończone są srebrnymi końcówkami. Cichą i lekką jazdę zawdzięczają aluminiowym piastom z łożyskami maszynowymi oraz płytkiemu bieżnikowi opon Kenda, który nie powoduje dodatkowych oporów podczas jazdy.

Szczegóły produktu

Zalecany wiek
od 2 lat
Zalecany wzrost
od 85 cm
Zalecana długość nogi
od 35 cm
Kolorystyka (kolory dominujące)
drewno
Materiał ramy
drewno
Zakres regulacja siodełka
od 32 do 39 cm
Zakres regulacji kierownicy
stała wysokość 59 cm
Hamulce
brak
Średnice i rodzaj kół
pompowane, szprychowe: przód 14 calowe, tył 12 calowe
Ograniczony skręt kierownicy
tak, z możliwością usunięcie blokady
Istotne wyposażenie
aluminiowe obręcze i piasty, siodełko z eko skóry ozdobione haftem
Podnóżek
brak
Certyfikaty
CE, FSC (drewno)
Waga
4,8 kg

Opinie

Opinie o Rowerek biegowy Early Rider Classic 12 14

1 Opinie

Rower na 6 z plusem.
Ten rower to jedna wielka zaleta. Gdybym chciał się doczepić to nie ma do czego, a najważniejsza zadowolona buzia dzieciaka.
dnia
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania