Podczas wyboru hulajnogi, często zastanawiamy się jaka wielkość kół będzie odpowiednia? Wybór zależy od preferencji, jednak krótko opiszemy, jakie są różnice w jeździe między małymi a dużymi kołami.

Przede wszystkim hulajnogami na większych kołach jeździ się szybciej oraz łatwiej nabiera prędkości. Hulajnogi z większymi kołami nieco lepiej radzą sobie na nawierzchniach brukowych.

Czy to oznacza, że małe kółka się do niczego nie nadają? Absolutnie! Mniejsze koła są idealne do nauki jazdy na hulajnodze, są stabilniejsze i wolniejsze. Dodatkowo hulajnogi z mniejszymi kółkami są bardziej zwrotne i skrętne, więc jeśli jeździsz w terenie gdzie trzeba dużo manewrować to małe kółka nadają się do tego idealnie. Ponadto małe kółka mają ogromną przewagę w hulajnogach wyczynowych, ponieważ wytrzymują o wiele większe obciążenia i są zwrotniejsze, co jest niezwykle istotne podczas wykonywania trików.

Warto również zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonane są koła hulajnogi. Koła z pompowanymi oponami poprawiają nieco amortyzację i komfort jednak jazda na nich jest znacznie wolniejsza.  Koła w hulajnogach miejskich wykonane są z  poliuretanu, są szybsze, trwalsze, bezobsługowe lecz nie amortyzują nierówności.

Czytaj także ...

Trójkołowe hulajnogi? Nie tylko dla dzieci, poznaj Kickboardy od Micro!

Trójkołowe hulajnogi tylko dla dzieci? Nic bardziej mylnego. Zapoznaj się z szeroką ofertą kickboardów Micro. Trójkołowe hulajnogi dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Read more
Hulajnogi
Projekt Junior

Dlaczego hulajnogi Micro kosztują więcej niż inne hulajnogi?

Jedno z najczęściej padających pytań - dlaczego hulajnogi Micro są takie drogie? Czytając ten wpis dowiesz się o innowacyjnych rozwiązaniach Micro, szczegółach wykonania hulajnóg i innych istotnych detalach, które wyróżniają hulajnogi Micro spośród konkurencji. 

Read more
Hulajnogi
Projekt Junior

Dodatki do hulajnóg - przegląd akcesoriów

Które dziecko nie lubi kolorowych dodatków przy swojej hulajnodze? Micro oferuje szeroki wybór wszelakich akcesoriów, które poza wyglądem są również bardzo praktyczne i pomocne podczas jazdy.

Read more
Hulajnogi
Projekt Junior

Trójkołowa czy dwukołowa hulajnoga dla dziecka?

Kluczową kwestią podczas wyboru hulajnogi dla dzieci jest ilość kół - wybrać dwukołową czy może tę z trzema kołami? W tym artykule znajdziesz wskazówki na co zwrócić uwagę, aby wybrać model, na którym będzie czuło się najlepiej i będzie bezpieczne.

Read more
Hulajnogi
Projekt Junior

Rodzaje amortyzacji w hulajnogach Micro

Hulajnogi Micro znane są z niezawodnych, innowacyjnych rozwiązań. Również w przypadku amortyzacji w hulajnogach Micro znajdziesz kilka sprawdzonych i ciekawych patentów zależnie od potrzeb i warunków, w których będziesz się najczęściej poruszał.

Read more
Hulajnogi
Projekt Junior

Jakie znaczenie ma wielkość i rodzaj kół w hulajnogach?

Różnica pomiędzy jazdą na hulajnodze z dużymi kołami, a z tymi mniejszymi jest znacząca. Tę różnicę mogą w szczególności odczuć dzieci, ale również dorośli. Dowiedz się jakie koła będą odpowiednie dla Ciebie i Twojego dziecka.

Read more
Hulajnogi
Projekt Junior

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania