Rowerek biegowy jest kolejną odmianą roweru tylko, że bez pedałów. Ma on za zadanie zaznajomić dziecko z ogólnym zamysłem jazdy na rowerze, nauczyć dziecko równowagi oraz wyrobić pewne nawyki. Biegówki są przeznaczone dla dzieci od około 2 roku życia do nawet 5 roku życia. Jednośladowa biegówka jest o wiele praktyczniejsza od popularnych trójkołowców, ponieważ zajmuje mniej miejsca, oraz przede wszystkim nadaje się na każde warunki, nie tylko na utwardzone nawierzchnie, a także szybciej uczy dziecka zmysłu równowagi.

Rowerki biegowe są idealne, aby nasze dziecko mogło nabyć wiele umiejętności, a do tego pozwoli się wyszaleć i świetnie bawić. Przede wszystkim rowerek biegowy uczy dziecka równowagi, co zaowocuje przy nauce jazdy na standardowym rowerze; podczas jazdy nic nie będzie rozpraszało dziecka od głównego zadania, czyli od trzymania równowagi i posuwania się do przodu, ponieważ rowerek jest zbudowany tylko z ramy, siodełka, kierownicy i dwóch kółek. Biegówka już na wczesnym etapie uczy dziecka koordynacji ruchowo-wzrokowej, ponieważ zmusza do reakcji na zmienną sytuację; rozwija również zdolność podzielności uwagi, oprócz samego trzymania równowagi, dziecko musi poruszać się do przodu, sterować kierownicą, a także bacznie obserwować środowisko.

Gdy dziecko już podrośnie i przyjdzie czas na naukę jazdy na rowerze z pedałami, rodzice, których dzieci jeździły na biegówce, będą mieli o wiele lżejsze zadanie. Pociecha o wiele szybciej załapie, jak się jeździ, przecież równowagę i pozycję będzie miało wypracowaną od rowerka biegowego, wystarczy dołożyć kręcenie pedałami i młody rowerzysta jest gotowy na nową przygodę!

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania