Rowerek biegowy jest kolejną odmianą roweru tylko, że bez pedałów. Ma on za zadanie zaznajomić dziecko z ogólnym zamysłem jazdy na rowerze, nauczyć dziecko równowagi oraz wyrobić pewne nawyki. Biegówki są przeznaczone dla dzieci od około 2 roku życia do nawet 5 roku życia. Jednośladowa biegówka jest o wiele praktyczniejsza od popularnych trójkołowców, ponieważ zajmuje mniej miejsca, oraz przede wszystkim nadaje się na każde warunki, nie tylko na utwardzone nawierzchnie, a także szybciej uczy dziecka zmysłu równowagi.

Rowerki biegowe są idealne, aby nasze dziecko mogło nabyć wiele umiejętności, a do tego pozwoli się wyszaleć i świetnie bawić. Przede wszystkim rowerek biegowy uczy dziecka równowagi, co zaowocuje przy nauce jazdy na standardowym rowerze; podczas jazdy nic nie będzie rozpraszało dziecka od głównego zadania, czyli od trzymania równowagi i posuwania się do przodu, ponieważ rowerek jest zbudowany tylko z ramy, siodełka, kierownicy i dwóch kółek. Biegówka już na wczesnym etapie uczy dziecka koordynacji ruchowo-wzrokowej, ponieważ zmusza do reakcji na zmienną sytuację; rozwija również zdolność podzielności uwagi, oprócz samego trzymania równowagi, dziecko musi poruszać się do przodu, sterować kierownicą, a także bacznie obserwować środowisko.

Gdy dziecko już podrośnie i przyjdzie czas na naukę jazdy na rowerze z pedałami, rodzice, których dzieci jeździły na biegówce, będą mieli o wiele lżejsze zadanie. Pociecha o wiele szybciej załapie, jak się jeździ, przecież równowagę i pozycję będzie miało wypracowaną od rowerka biegowego, wystarczy dołożyć kręcenie pedałami i młody rowerzysta jest gotowy na nową przygodę!

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Serwis www.projektjunior.pl używa plików cookies.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.