Odpowiednio dobrany model i rozmiar hulajnogi mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Aby prawidłowo dopasować hulajnogę do dziecka lub do dorosłego, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • Rozmiar i waga hulajnogi - należy przestrzegać zaleceń wiekowych producenta. Jest to szczególnie ważne w przypadku hulajnóg dziecięcych. Zbyt duża i ciężka hulajnoga może zniechęcić malucha, powodować, trudności w jeździe, a co za tym idzie narażać go na niebezpieczeństwo. W naszym sklepie internetowym w kategorii Hulajnogi możesz skorzystać  z filtrów, które pomogą znaleźć idealną hulajnogę dla Ciebie bądź Twojego dziecka.
  • Wzrost i waga użytkownika - poza wiekiem parametry fizyczne użytkownika hulajnogi mogą mieć również duże znaczenie. Wysokość kierownicy w hulajnodze nie jest ściśle określona, powinna ona jednak być nie wyżej niż wysokość łokci użytkownika. Co oczywiste nie należy również przekraczać limitu obciążenia wyznaczonego przez producenta. Zbyt niska czy za delikatna hulajnoga mogą przeszkadzać w jeździe narażając na niebezpieczeństwo.
  • Przeznaczenie hulajnogi - hulajnogi dzielimy na wyczynowe i rekreacyjne (klasyczne). Grupa hulajnóg wyczynowych ma wyjątkową konstrukcję, która umożliwia wykonywanie najróżniejszych akrobacji, jednak gorzej sprawdza się podczas jazdy po mieście. Hulajnogi klasyczne znacznie lepiej sprawdzą się jako środek transportu do szkoły czy pracy. Jazda jest bardziej komfortowa oraz płynna. Należy więc sobie zdać pytanie do jakich celów potrzebuję hulajnogę?
  • Dopasowanie do wymagań - dotyczy to szczególnie hulajnóg dla dorosłych jednak nie tylko. W naszej ofercie znajdziemy hulajnogi amortyzowane przy użyciu różnych systemów (więcej o rodzajach amortyzacji piszemy w osobnym poradniku, hulajnogi z pompowanymi kołami, a także hulajnogi elektryczne. Modele różnią się również np. kształtem kierownicy bądź rodzajem hamulca. Warto więc zastanowić się przed zakupem na jaki teren potrzebuję hulajnogi i jaką jazdę lubię najbardziej.
  • Regulacja oraz składanie - warto zwrócić uwagę na to czy hulajnoga posiada płynną regulację wysokości kierownicy oraz czy jest składana. Takie rozwiązania znacznie ułatwią nam jazdę oraz transport, a także pozwolą cieszyć się hulajnogą znacznie dłużej. Wszystkie hulajnogi Micro w naszej ofercie posiadają obie te istotne cechy,  zarówno hulajnogi dla dzieci jak i dla dorosłych
  • Ilość kół w hulajnodze - odpowiedni rozmiar kół w hulajnodze może być bardzo pomocny. Hulajnogi z dużymi kołami są nieco szybsze jednak wymagają większego wysiłku podczas jazdy. Natomiast mniejsze kółka lepiej sprawdzą się w hulajnogach dla dzieci bądź hulajnogach wyczynowych.

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania