Bardzo za pozór podobne hulajnogi balansowe Mini Micro Deluxe oraz Maxi Micro Deluxe ukrywają jednak pomiędzy sobą kilka istotnych różnic. Dziś się tym zajmiemy. Oto porównanie dwóch kultowych hulajnóg Micro. dla dzieci.

Hulajnoga dziecięca Mini Micro Deluxe jest przeznaczona dla młodszych dzieci w wieku od 2 do około 5 lat. Regulacja kierownicy jest na wysokości od 49 do 69 cm, a limit wagowy hulajnogi to 35 kg. Hulajnoga Mini Micro Deluxe jest dla dzieci o wzroście od około 85 do 130 cm. Natomiast trójkołowa hulajnoga Maxi Micro Deluxe jest naturalnym następcą Mini Micro Deluxe i jest dla dzieci w wieku od około 5 lat. Wysokość hulajnogi idealnie zazębia się z Mini Micro, ponieważ jest regulowana od 67 do 91 cm, a limit wagowy jest zwiększony aż do 70 kg. Z hulajnogi dziecięcej Maxi Micro Deluxe mogą korzystać dzieci od wzrostu 130 do około 170 cm.

Różnicę stanowi też waga obu hulajnóg. Maxi Micro Deluxe jest o 0,5 kg cięższa od swojej młodszej siostry. Wynika to z jej większych rozmiarów. Wpływ na to ma większy podest, a także podwójne tylne koło hulajnogi, które pomaga utrzymać równowagę. Na większe tylne koło potrzebny jest również większy hamulec dlatego hamulec do hulajnogi trójkołowej Maxi Micro Deluxe jest znacznie szerszy niż wersja dla hulajnogi dziecięcej Mini Micro Deluxe.  

                                                                                                                                                                       
Mini Micro DeluxeMaxi Micro Deluxe
Zalecany wiek od 2 do 5 lat od 5 do 12 lat
Limit wagowy max. 35 kg max. 70 kg
Regulacja wysokości kierownicy49 - 69 cm67 - 91 cm
Wymiary podestu11 x 30 cm14 x 33 cm
Waga hulajnogi2 kg2,5 kg

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania