Hulajnoga to jeden z pierwszych pojazdów dla dziecka. Obecnie dzięki modelom takim jak hulajnoga z siedziskiem Mini Micro Deluxe 3w1 Baby SeatMicro Mini2go bądź Scoot and Ride Highwaykick1 2w1 jazdę mogą zacząć już nawet najmłodsi od 12 miesiąca życia. W tym okresie pełnią funkcję jeździka, gdy dziecko osiągnie wiek około 24 miesięcy można je przekształcić w balansową hulajnogę trójkołową.

Trójkołowe hulajnogi dziecięce dla dzieci do 2 do 5 roku życia powinny mieć dwa koła z przodu oraz jedno z tyłu. Taka konstrukcja zwiększa bezpieczeństwo, stabilność oraz komfort jazdy. Doskonałym przykładem takiej balansowej hulajnogi trójkołowej jest model Mini Micro Deluxe. Inne konstrukcje mogą okazać się niestabilne i powodować problemy z kontrolą jazdy. 

Dla nieco starszych dzieci od ok. 5 lat wybór jest nieco większy. W tym wieku można wybrać hulajnogę dwukołową bądź kontynuować przygodę z hulajnogą z trzema kółkami. Hulajnogi jednośladowe polecamy dla dzieci, które są aktywne i nie mają żadnych problemów z ogólną koordynacją. Dla bardziej spokojnych i ostrożnych dzieci lepszym rozwiązaniem może być pozostanie przy hulajnodze trójkołowej, która jest znacznie bardziej stabilna. 

Niezwykle ważne jest również odpowiednie dopasowanie hulajnogi do warunków fizycznych i preferencji dziecka. Jest to niezbędne, aby uzyskać maksimum bezpieczeństwa i radości z jazdy.

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania