Zarówno jeździk Pukylino, jak i Wutsch stanowią świetny start w świat ruchu. To na nich dziecko uczy się odpychać od podłoża, odkrywa, do czego służy kierownica i rozwija swój zmysł równowagi. Obydwa jeździki mają zbliżoną konstrukcję, a jazda na nich jest bardzo podobna. Główną różnicą jest to, że jeździk Pukylino przeznaczony jest dla dzieci od 12 miesiąca, a Wutsch od 18 miesięcy. Oba pojazdy doskonale rozwijają dziecko i przygotowują do trudniejszych pojazdów.

Pukylino czyli pierwszy pojazd dla dziecka

Pukylino to pojazd dla najmłodszych, dzięki swojej przemyślanej konstrukcji może być użytkowany już od 1 roku życia lub osiągnięcia 75 cm wzrostu. Na rowerku Pukylino dzieci powinny jeździć w pomieszczeniach o równym podłożu, w którym nie ma przeszkód mogących spowodować wywrócenie się dziecka. Dziecko podczas jazdy na czterokołowym rowerku Pukylino powinno być cały czas pod opieką dorosłego. Pukylino przyśpiesza naukę chodzenia, rozwija dziecko psychoruchowo i dostarcza wiele godzin świetnej zabawy.

Jeździk Wutsch, następca Pukylino

Gdy dziecko wyrosło już z jeździka Pukylino, jego doskonałym następcą jest Wutsch, świetnie nada się on także na pierwszy pojazd dla malucha. Rowerek Wutsch może być używany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. W tym modelu zdecydowana zastosować się wychylną oś, która dodatkowo zmienia geometrę jeździka w trakcie jazdy. Takie rozwiązanie sprawia, że rowerek Wutsch jeszcze bardziej uczy zachowania równowagi i przyśpiesza rozwój psychoruchowy dziecka. Wutsch stanowi też doskonałe przygotowanie do rowerka biegowego, gdyż dzieci potrafią już całkiem nieźle utrzymać równowagę, co jest kluczową kwestią podczas jazdy na biegówce.

Jeździki Puky czyli świetne przygotowanie do rowerka biegowego

Jeździki Pukylino i Wutsch stosowane jeden po drugi doskonale dbają o właściwy rozwój psychoruchowy dziecka do 2 roku życia i wprowadzają go w świat aktywności ruchowej. Czterokołowe rowerki Puky, dzięki temu, że u czą równowagi oraz sterowania świetnie przygotowują dzieci do przesiadki na rowerek biegowy.

Pukylino Wutsch
Zalecany wiek dziecka od 12 miesięcy od 18 miesięcy
Wzrost dziecka od 75 cm od 80 cm
Wysokość siedziska 22 cm 24 cm
Waga rowerka 2,7 kg 2,8 kg

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania