Tylko właściwie dopasowany kask zapewnia właściwą ochronę głowy. Gdy kask jest odpowiednio dopasowany i zapięty, nie będzie przesuwał się w przód i w tył ani na boki, lecz stabilnie będzie spoczywał na głowie nawet podczas wykonywania gwałtownych ruchów bądź uderzenia.

Aby, dobrać odpowiedni rozmiar kasku  należy zmierzyć obwód głowy tuż nad brwiami i wybrać rozmiar kasku pokrywający się z wynikiem, należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy kask pasuje do każdego kształtu głowy i pewność, że kask jest odpowiednio dobrany, zapewni Ci dopiero jego przymierzenie.

Gdy kask już do nas dotarł, należy założyć go na głowę i przekręcać pokrętłem w prawo do chwili uzyskania odpowiedniego i wygodnego dopasowania obręczy kasku. Kask powinien stabilnie trzymać się na głowie, nawet przy wykonywaniu gwałtownych ruchów głową. Wszystkie regulacje należy wykonywać przy kasku założonym we właściwej pozycji.

Paski boczne należy ustawić w taki sposób, by ich długości były sobie równe, a po zapięcie powinny być naprężone. Pasek dolny powinien mieć taką długość, że dopiero po otwarciu ust czujemy ijego nacisk na brodę.

Kask posiada prosty mechanizm mocowania, można go zapiąć i rozpiąć bez zmiany ustawionego dopasowania.

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania