Rolki dziecięce K2 SK8 Hero X BOA Boys Black/Red

Rolki K2 SK8 Hero X BOA Boys Black/Red idealna dla dzieciaków zaczynających naukę jazdy na rolkach. Regulowany but w zakesie 5 numerów umożliwia dopasowanie rolek do rosnącej stopy dziecka. Wygodny, oddychający but. Rozmiar kół oraz ich parametry dostosowane dla dzieci. Kompozytowe płozy Hi-Lo bardzo dobrze amortyzują nierówności, zapewniające optymalne połączenie prędkości i stabilności na rolkach. Błyskawiczny system wiązania i dopasowania BOA ułatwia zakładanie rolek. 

Więcej szczegółów

519,00 zł

Dostępny

  • S 29-34
  • M 32-37
  • L 35-40

Rolki dziecięce K2 SK8 Hero X BOA Boys Black/Red

Seria rolek K2 Youth przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Idealna dla dzieciaków zaczynających naukę jazdy na rolkach, a także do późniejszej rekreacyjnej jazdy. Regulowany but umożliwia dopasowanie rolek do rosnącej stopy dziecka. Dzięki temu z rolek można korzystać przez kilka sezonów. Regulacja odbywa się w zakresie aż 5 rozmiarów stopy. Zmiana rozmiaru buta jest bardzo łatwa (za pomocą jednego przycisku) lecz nie możliwa samoistnie w trakcie jazdy. Rozmiar kół, ich twardość oraz łożyska dostosowane są do dzieci. Kompozytowe płozy bardzo dobrze amortyzują nierówności, a także zapewniają większą stabilność na rolkach. Tradycyjne sznurowanie zastąpiono błyskawicznym system wiązania BOA wykorzysytującym do tego celu specjalnie pokrętło. Wiązanie to ułatwia zakładanie i zdejmowanie buta oraz zapewnia właściwe dopasowanie do stopy. 

But wewnętrzny
W 1994 roku marka K2 zrewolucjonizowała rynek, stosując w rolkach wewnętrzny - wygodny but „Softboot”. Original K2 Softboot to opatentowana technologia wygodnych, oddychających, miękkich butów wewnętrznych ze specjalnym klamrowym zapięciem. Technologia ta sprawia, że jazda na rolkach jest nie tylko dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale także czystą przyjemnością. But ten zapewnia komfort jazdy oraz pełną kontrolę nad rolką.

But zewnętrzny
But zewnętrzny (cholewka) w rolkach K2 SK8 Hero X BOA to tzw. konstrukcja Jr BOA zapewnia idealne dopasowanie, komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo, zachowując przy tym niską wagę rolki. Mocowanie za pomocą klamry i paska z rzepem zastąpiono innowacyjnym system wiązania BOA wykorzystującym do tego celu bardzo mocne sznurówki i naciągające je pokrętło. Rolki posiadają elementy odblaskowe. Pętla w górnej części cholewki ułatwia wkładanie butów.

Płozy
W rolkach K2 SK8 Hero X BOA zastosowano kompozytowe płozy K2 Youth Hi-Lo zapewniające optymalne połączenie prędkości i stabilności. Posiadają one obniżony środek ciężkości, świetnie amortyzują wstrząsy i wibracje, a także ułatwiają zachowanie równowagi na rolkach. Ten rodzaj płóz stosowany jest przez K2 w rolkach dla dzieci, początkujących i średnio-zaawansowanych rolkarzy. Na płozach typu Hi-Lo stosuje się kółka w dwóch rozmiarach - mniejsze dwa kółka z przodu i dwa większe z tyłu. W ten sposób tył rolki jest lekko podniesiony co obniża środek ciężkości. Przednie, mniejsze koła zapewniają rolkom lepszą zwrotność, zaś tylne większe koła umożliwiają osiągnięcie większej prędkości. Hamulec tylny, znajduje się w prawej rolce.

Wiązania
Rolki K2 SK8 Hero X BOA posiadają innowacyjny system wiązania K2 BOA, który pozwala szybko i z łatwością zapiąć rolki, błyskawicznie rozpocząć jazdę, a przy tym zapewnia idealne dopasowanie rolki i bezpieczeństwo. W tym systemie tradycyjne naciągane sznurówki, klamrę i pasek na rzep zastąpiono opatentowanym przez K2 wiązaniem BOA. System wykorzystuje bardzo cienkie i mocne sznurówki, zaś regulowaną klamrę zastąpiono pokrętłem regulujących siłę naciągu. Wystarczy kilkukrotnie przekręcenie pokrętła, aby but idealnie i błyskawicznie dopasował się do stopy. Specjalna blokada utrzymuje właściwie napięte sznurówki i nie pozwala się im poluzować podczas jazdy. Aby zwolnić blokadę wystarczy pociągnąć pokrętło. System ten jest szybki i prosty w obsłudze. 

Koła
Rolki K2 SK8 Hero X BOA Boys Black/Red wyposażone są w poliuretanowe koła o dwóch wielkościach: przednie, mniejsze o średnicy 72 mm, twardości 80a z bezobsługowymi łożyskami ABEC 3. Tylne, większe o średnicy 76 mm i tymi samymi parametrami twardości i łożysk. Te parametry kół są idealne dla rolek dziecięcych. W rolkach o rozmiarze S (29-34) rozmiar wszystkich czterech kół jest ten sam i wynosi 70 mm. Różne rozmiary kół w rozmiarach M i L wynikają z zastosowania płozy w systemie Hi-Lo. Zainstalowane fabrycznie koła można wymienić na większe gdy dziecko podrośnie i opanuje jazdę na rolach. Maksymalny rozmiar kół dla rolek S (29-34) wynosi 72 mm, natomiast dla rozmiarów M (32-37) i L (35-40) brak jest możliwości zwiększenia rozmiaru kół. 

Rolki K2 to nie tylko wygoda, łatwość zakładania, atrakcyjny wygląd i najwyższa jakość wykonania. Niewątpliwą zaletą rolek K2 jest regulacja rozmiaru buta w zakresie aż 5 rozmiarów. Pozwala to zaoszczędzić na częstej wymianie rolek, a zakupiona para posłuży dziecku przez kilka lat. Zróżnicowany rozmiar kół w rolkach K2 SK8 Hero X BOA wymusza właściwą postawę podczas jazdy. Dwa przednie, mniejsze koła sprawiają, że dziecko jest nieco wychylone do przodu. Pozycja ta poprawia stabilność na rolkach i bezpieczeństwo - zmniejsza ryzyko upadku na plecy i urazów tylnej części głowy. Rolki są lekkie, wyprodukowane z materiałów wolnych od PVC.  

But wewnętrzny K2 Softboot
But zewnętrzny (cholewka) Jr BOA
Wiązania system szybkiego sznurowania BOA za pomocą pokrętła
Płoza kompozytowa - Youth Hi-Lo (kółka o różnych średnicach)
Kółka średnica 72/76mm, twardość 80a (w rolkach rozm. S kółka 4x70mm, 80a)
Łożyska ABEC-3
Hamulec tylny w prawej rolce

Koszt dostawy

Przewoźnik Informacje Cena
Przesyłka kurierska - płatność przelewem Darmowa dostawa!
Przesyłka kurierska - płatność za pobraniem Darmowa dostawa!
Odbiór osobisty w sklepie Projekt Junior Darmowa dostawa!

* Przy zakupie powyżej 499,00 zł darmowa dostawa!

Opinie o produkcie

Elżbieta

Rolki bardzo wygodne. Zastosowane komponenty wysokiej jakości, a system BOA jest rewelacyjny i sprawia, że córka rolki ubiera w kilka chwil.

Dodaj opinię

Prosimy dodaj opinię o produkcie Rolki dziecięce K2 SK8 Hero X BOA Boys Black/Red. Opinie o produktach pomagają podjąć decyzję przyszłym kupującym, a nam pomagają rozwijać ofertę dostosowując ją do potrzeb juniorów i rodziców

Produkty powiązane

INSTAGRAM @PROJEKTJUNIOR