Rolki dziecięce K2 Charm X Pro Girls White/Red/Black

Rolki K2 Charm X Pro Girls White/Red/Black idealne dla dzieciaków zaczynających naukę jazdy na rolkach. Regulowany rozmiar w zakesie 5 numerów umożliwia dopasowanie rolek do rosnącej stopy dziecka. Wygodny, oddychający but. Rozmiar kół oraz ich parametry dostosowane dla dzieci. Kompozytowe płozy Hi-Lo bardzo dobrze amortyzują nierówności, zapewniające optymalne połączenie prędkości i stabilności na rolkach. Błyskawiczny system wiązania ułatwia zakładanie rolek. Rolki posłużą dziecku przez kilka sezonów.

Więcej szczegółów

375,00 zł

469,00 zł

Dostępny

  • S 29-34
  • M 32-37
  • L 35-40

Rolki dziecięce K2 Charm X Pro Girls White/Red/Black

Seria rolek K2 Youth przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Idealna dla dzieciaków zaczynających naukę jazdy na rolkach, a także do późniejszej rekreacyjnej jazdy. Regulowany but umożliwia dopasowanie rolek do rosnącej stopy dziecka. Dzięki temu z rolek można korzystać przez kilka sezonów. Regulacja odbywa się w zakresie aż 5 rozmiarów stopy. Zmiana rozmiaru buta jest bardzo łatwa (za pomocą jednego przycisku) lecz nie możliwa samoistnie w trakcie jazdy. Rozmiar kół, ich twardość oraz łożyska dostosowane są do dzieci. Kompozytowe płozy bardzo dobrze amortyzują nierówności, a także zapewniają większą stabilność na rolkach. Tradycyjne sznurowanie zastąpiono błyskawicznych system wiązania. Wiązanie to ułatwia zakładanie i zdejmowanie buta oraz zapewnia właściwe dopasowanie do stopy. 

But wewnętrzny
W 1994 roku marka K2 zrewolucjonizowała rynek, stosując w rolkach wewnętrzny - wygodny but „Softboot”. Original K2 Softboot to opatentowana technologia wygodnych, oddychających, miękkich butów wewnętrznych ze specjalnym klamrowym zapięciem. Technologia ta sprawia, że jazda na rolkach jest nie tylko dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale także czystą przyjemnością. But ten zapewnia komfort jazdy oraz pełną kontrolę nad rolką.

But zewnętrzny
But zewnętrzny (cholewka) w rolkach K2 Charm X Pro Girls White/Red/Black to tzw. konstrukcja Stability Plus zapewnia idealne dopasowanie, komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo, zachowując przy tym niską wagę rolki. Mocowanie buta zapewnia regulowana klamra oraz pasek z rzepem.  Rolki posiadają elementy odblaskowe.

Płozy
W rolkach K2 Charm X Pro Girls White/Red/Black zastosowano kompozytowe płozy K2 Youth Hi-Lo zapewniające optymalne połączenie prędkości i stabilności. Posiadają one obniżony środek ciężkości, świetnie amortyzują wstrząsy i wibracje, a także ułatwiają zachowanie równowagi na rolkach. Ten rodzaj płóz stosowany jest przez K2 w rolkach dla dzieci, początkujących i średnio-zaawansowanych rolkarzy. Na płozach typu Hi-Lo stosuje się kółka w dwóch rozmiarach - mniejsze dwa kółka z przodu i dwa większe z tyłu. W ten sposób tył rolki jest lekko podniesiony co obniża środek ciężkości. Przednie, mniejsze koła zapewniają rolkom lepszą zwrotność, zaś tylne większe koła umożliwiają osiągnięcie większej prędkości. Hamulec tylny, znajduje się w prawej rolce.

Wiązania
Rolki K2 Charm X Pro Girls White/Red/Black posiadają świetny system wiązania tzw. K2 Speed Lacing, który pozwala szybko i z łatwością zapiąć rolki i błyskawicznie rozpocząć jazdę. Wystarczy jedno pociągnięcie paska, aby sznurówki idealnie i błyskawicznie dopasowały but do stopy. Specjalna blokada utrzymuje sznurówki właściwie napięte i nie pozwala poluzować się im podczas jazdy. Pętla w górnej części cholewki ułatwia wkładanie butów.

Koła
Rolki K2 Charm X Pro Girls White/Red/Black wyposażone są w poliuretanowe koła o dwóch wielkościach: przednie, mniejsze o średnicy 72 mm, twardości 80a z bezobsługowymi łożyskami ABEC 3. Tylne, większe o średnicy 76 mm i tymi samymi parametrami twardości i łożysk. Te parametry kół są idealne dla rolek dziecięcych. W rolkach o rozmiarze S (29-34) rozmiar wszystkich czterech kół jest ten sam i wynosi 70 mm. Różne rozmiary kół w rozmiarach M i L wynikają z zastosowania płozy w systemie Hi-Lo. Zainstalowane fabrycznie koła można wymienić na większe gdy dziecko podrośnie i opanuje jazdę na rolach. Maksymalny rozmiar kół dla rolek S (29-34) wynosi 72 mm, natomiast dla rozmiarów M (32-37) i L (35-40) brak jest możliwości zwiększenia rozmiaru kół. 

Rolki K2 to nie tylko wygoda, łatwość zakładania, atrakcyjny wygląd i najwyższa jakość wykonania. Niewątpliwą zaletą rolek K2 jest regulacja rozmiaru buta w zakresie aż 5 rozmiarów. Pozwala to zaoszczędzić na częstej wymianie rolek, a zakupiona para posłuży dziecku przez kilka lat. Zróżnicowany rozmiar kół w rolkach K2 Charm X Pro wymusza właściwą postawę podczas jazdy. Dwa przednie, mniejsze koła sprawiają, że dziecko jest nieco wychylone do przodu. Pozycja ta poprawia stabilność na rolkach i bezpieczeństwo - zmniejsza ryzyko upadku na plecy i urazów tylnej części głowy. Rolki są lekkie, wyprodukowane z materiałów wolnych od PVC.  

Płoza kompozytowa - Youth Hi-Lo (kółka o różnych średnicach)
But wewnętrzny K2 Softboot
But zewnętrzny (cholewka) Stability Plus
Wiązania system szybkiego sznurowania Speed Lacing, pasek na rzep, klamra
Model K2 Charm X Pro
Kolor czerwony
Kółka średnica 72/76mm, twardość 80a (w rolkach rozm. S kółka 4x70mm, 80a)
Łożyska ABEC-3
Hamulec tylny w prawej rolce

Koszt dostawy

Przewoźnik Informacje Cena
Przesyłka kurierska - płatność przelewem 12,00 zł
Przesyłka kurierska - płatność za pobraniem 15,00 zł
Odbiór osobisty w sklepie Projekt Junior Darmowa dostawa!

Opinie o produkcie

Dodaj opinię

Prosimy dodaj opinię o produkcie Rolki dziecięce K2 Charm X Pro Girls White/Red/Black. Opinie o produktach pomagają podjąć decyzję przyszłym kupującym, a nam pomagają rozwijać ofertę dostosowując ją do potrzeb juniorów i rodziców

Produkty powiązane

INSTAGRAM @PROJEKTJUNIOR